dzisiaj: 322, wczoraj: 309
ogółem: 3 685 769

Relacja: Bolesna porażka z liderem

• autor: Admin, 2009-09-22 14:21
W minioną niedzielę Nadzieja Bytom podejmowała Tarnowiczankę, która do tej pory nie przegrała żadnego spotkania ligowego. Niestety również niebiesko-czerwoni nie sprostali rywalowi i przegrali 1:6.

Pierwsza połowa w wykonaniu Nadziei nie należała do najgorszych, ale rywale posiadali optyczną przewagę. Przede wszystkim w ich grze był widoczny większy spokój, co już w 2. minucie przyniosło efekt w postaci gola. Po stracie bramki gospodarze zaczęli grać odważniej, ale brakowało tego dnia szczęścia. W pewnym momencie mogło być 1:1, gdy do rzutu wolnego z około 18. metra podszedł Maciej Domisiewicz. Pomocnik bytomian uderzył bardzo dobrze, ale świetną paradą popisał się golkiper rywali. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Tarnowiczanki, ale mecz mógł się podobać. Po przerwie znów lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 50. minucie podwyższyli prowadzenie. Mimo to Nadzieja nie poddawała się i wciąż wierzyła w korzystny wynik. W 68. minucie obrońca Tarnowiczanki zagrał ręką w polu karnym i arbiter wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Domisiewicz, który bez problemów zdobył bramkę kontaktową. Remis był na wyciągnięcie ręki, ale dwie minuty później nadzieje prysły. W 70. oraz 75. minucie przyjezdni strzelili dwie wątpliwe bramki, które ustawiły mecz. Dziś już nie ma sensu gdybać, co by było gdyby... Przed ostatnim gwizdkiem nasz zespół stracił dwie bramki i ostatecznie przegrał 1:6. Mówiąc najkróce - Tarnowiczanka była po prostu tego dnia lepsza. Niestety zdarzają się i takie mecze, bo nie zawsze się wygrywa. Teraz czas na zrewanżowanie się za ostatnie niepowodzenia w meczu z rezerwami Piasta Ożarowice. Wszystkich serdecznie zapraszamy na mecz.

Nadzieja Bytom - Tarnowiczanka Stare Tarnowice 1:6 (0:1)

Domisiewicz 68' - Mazur 2', 78', Maligłówka 50', 70', Pałek 75', Kandzia 84'

Nadzieja: M. Zagórski - Klyszcz, Ciemięga (80' Bryś), Dzido, D. Gołębiowski (46' Czykiel) - Majchrzak (57' Zawadzki), Domisiewicz, Zagórski, M. Gołębiowski (23' Komisarczyk) - Pękacz, Kudyba.

Tarnowiczanka: Sołoducha - Jasiok, Jergla, Przybylski (68' R. Mazur), Kloska, Hanysek (83' Kandzia), Maligłówka, Świerc, Rolik (78' Sosna), Pałek, K. Mazur (85' Kliczka).

Źółte kartki: Pękacz, Domisiewicz - Przybylski.

Sędziowali: Adam Adamus (główny) - Janusz Adamus, Marek Czernachowski (asystenci).