BytomskaPilka.pl: Derbowy weekend B-klasy

• autor: Admin, 2009-09-11 13:11
6. kolejka bytomskiej B-klasy zapowiada się niezwykle interesująco, a to głównie za sprawą drużyn z Bytomia. Czekają nas bowiem dwa pojedynki derbowe, a jak wiadomo tego typu mecze rządzą się własnymi prawami. Zapraszamy na zapowiedź szóstej serii spotkań.
ŁKS Łagiewniki - Nitron Krupski Młyn (12 września, 16:00)

Trzeba przyznać, że statystyki jasno i czytelnie wskazują zdecydowanego faworyta tego meczu. Bytomianie w tym sezonie jeszcze nie przegrali zaledwie jeden raz remisując. Nitron z kolei jest na drugim biegunie, gdyż ma na koncie zero punktów i same porażki. Ciężko stwierdzić skąd zupełny brak formy w drużynie, która uplasowała się w górnej części tabeli poprzedniego sezonu. ŁKS teoretycznie czeka łatwy mecz, a w dodatku rozegra go przed własną publicznością.

Przyszłość Nowe Chechło - Piast II Ożarowice (12 września, 16:00)

To nie będzie raczej porywające widowisko, bowiem obie drużyny nie grają zbyt atrakcyjnie. Goście to zespół złożony z bardzo młodych zawodników, którzy dopiero uczą się seniorskiej piłki. Przyszłość to z kolei drużyna mająca bardzo dziurawą obronę, ponieważ ma już na koncie 15 straconych bramek. Piłkarze z Nowego Chechła nie chcąc tułać się w dolnej części tabeli muszą ten mecz wygrać. W innym przypadku z kim, jak nie z drużyną mającą jeden punkt na koncie?

Orzeł Bobrowniki - Iskra Lasowice (12 września, 16:00)

Obaj rywale mieli w tym sezonie być groźnym konkurentem dla drużyn walczących o awans. Tymczasem początek sezonu sprowadził wszystkich na ziemię. Orzeł po fatalnym starcie ostatnio w końcu punktuje, ale nie można nazwać wielkim sukcesem zwycięstwo z Arki Bożka oraz remis z rezerwami Piasta. Większe rozczarowanie to jednak Iskra, która ma na koncie trzy punkty zdobyte poprzez remisy. Zwrócić trzeba jednak uwagę na fakt, że za rywali klub z Tarnowskich Gór miał same drużyny, które w tym sezonie walczą o awans. Najwyższa pora na przełamanie i pierwsze zwycięstwo w sezonie.

GKS Rozbark Bytom - KS Bytom Karb (13 września, 10:00)

Prawdziwy szlagier 6. kolejki B-klasy, bowiem zmierzą się drużyny mające w planach awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jak na razie lepiej prezentuje się Rozbark, który nie zaznał goryczy porażki, ale dwukrotnie zremisował. Klub z Karbia jest z kolei bardzo nieobliczalny, a jego jedynym problemem jest nierówna postawa defensywy. Zapowiada się na prawdę zacięta rywalizacja, bowiem zawodnicy obu ekip potrafią strzelać dużo bramek.

Nadzieja Bytom - TS Arki Bożka (13 września, 15:00)

Drugi mecz z serii derby Bytomia, ale tym razem naprzeciw siebie staną dwa najmłodsze kluby. Jedno jest pewne, że tego dnia punkty zdobędą niebiesko-czerwoni, bowiem obie ekipy mają takie same barwy. Ciężko tu wskazać faworyta, choć to Nadzieja jest wyżej w tabeli. Ekipa Arki Bożka przybędzie na boisko przy ulicy Piłkarskiej 1 z pewnością podbudowana ostatnim zwycięstwem z Przyszłością.

Tęcza Zendek - Olimpia Boruszowice (13 września, 15:00)

Zwycięzca tego meczu będzie miał okazję na dłużej zagościć w górnej części tabeli. Tęcza w tym sezonie jeszcze nie przegrała i może skutecznie namieszać w tabeli. Olimpia z kolei gra zdecydowanie lepiej niż w zeszłym sezonie i tanio skóry nie sprzeda. Pamiętać należy, że boisko w Zendku jest specyficzne i wywieźć stamtąd korzystny rezultat jest niezwykle ciężko.

Zgoda Repty Śląskie - Tarnowiczanka Stare Tarnowice (13 września, 16:00)

Trzeci derbowy pojedynek w tej kolejce, ale tym razem o prymat w Tarnowskich Górach. Tarnowiczanka idzie jak burza i z kompletem punktów jest na drugim miejscu w tabeli. Zgoda po dwóch porażkach z rzędu ostatnio się przełamała wygrywając na własnym terenie 2:1 z Nadzieją. Trzy punkty powinni zainkasować goście, ale derby mają swoje reguły i każdy wynik jest możliwy.

Źródło: BYTOMSKAPILKA.PL

autor: ~anonim 2009-09-11 14:49:48

avatar jak pięknie ściągnięte z innego portalu :):):):):)

autor: ~andrju 2009-09-11 15:00:41

avatar Zal ci dupe sciska?Chyba wyraznie jest napisane "Źródło: BYTOMSKAPILKA.PL".

autor: ~gal anonim 2009-09-11 16:21:54

avatar przy kromi ale tym razem musicie wygrac jak chcecie miec ciagle b.wysokie miejsce w tabeli, ja jedynie moge powiedziec ze karb przegra z rozbarkiem i nitron znow przegra.

autor: ~fura 2009-09-11 16:51:34

avatar ty gal anonim jakie  jutro beda liczby w totka?? chlopie jak sie czyta twoje wypowiedzi  to sie czlowiek cieszy ze jednak ma choc troche rozumu. podnieca cie ta tabela?? co wypowiedz tabela, miejsce w tabeli przyjdz na trening, pograj, dołóż sie do poprawienia tego miejsca i masz u mnie flaszke. PROSZE ODNOTOWAC STAWIAM FLASZKE GALOWI JAK PRZYJDZIE I NAM POMOZE WYGRYWAC MECZE!!!!!! Dziękuje

autor: ~Damiano 2009-09-11 16:57:52

avatar flaszka odnotowana :)

autor: Arek99 2009-09-11 18:17:36

Profil Arek99 w Futbolowo flaszka odnotowana :)::)

autor: ~KB 2009-09-11 22:15:55

avatar To już 2 flaszki odnotowane :)))) Panowie, widzieliście Polonię??? Może tak mała kopia tamtych derbów???  ;)