dzisiaj: 198, wczoraj: 511
ogółem: 3 689 679

Sparing: Dziesięciu wygrało w wodnej batalii

• autor: Admin, 2009-07-26 09:00
Wczoraj piłkarze Nadziei rozegrali czwarty już mecz kontrolny. Tym razem naszym rywalem były rezerwy MKS-u Siemianowice Śląskie występujące w katowickiej A-klasie. Niebiesko-czerwoni pomimo dziesięcioosobowej kadry wygrali to spotkanie 2:1. Więcej w rozwinięciu...
Niestety po raz kolejny zawiodła frekwencja, bowiem na mecz udało się zaledwie dziesięciu zawodników. Dodatkowo wraz z przyjazdem do Siemianowic Śląskich rozpadało się na dobre.

Pomimo tego nasz zespół wyszedł na boisko nie przestraszony, choć wyżej notowany rywal dysponował o wiele szerszą kadrą. Mecz w bardzo ciężkich warunkach, bowiem woda sięgała nawet kostek, układał się od samego początku dla nas dobrze.

Bytomianie nastawili się na grę z kontry, która siała w bloku defensywnym MKS-u sporo zagrożenia. W 29. minucie solową akcją popisał się przymierzany do gry w Nadziei Łukasz Kudyba, a następnie dograł do niezawodnego Tomasza Pękacza, który umieścił piłkę w siatce.

Przeciwnik próbował szybko odrobić straty, ale tego dnia dobrze spisywała się defensywa niebiesko-czerwonych. Ponadto nasze kontry bywały co raz groźniejsze, ale pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem bytomian.

Po przerwie gospodarze ruszyli do jeszcze groźniejszych ataków, ale świetnie dysponowany tego dnia był Mirosław Zagórski, a ponadto obrona Nadziei starała się nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji. W 70. minucie znów z bardzo dobrej strony pokazał się Pękacz, który obsłużył podaniem Adama Pytlika, a temu nie pozostało nic innego, jak podwyższyć prowadzenie na 2:0.

Po tej akcji bytomianie mieli kolejne szanse, ale ciężko było celnie uderzyć futbolówkę, która zatrzymywała się w wodzie. Im bliżej było końca, tym częściej do głosu dochodzili rywale. W 81. minucie jeden z piłkarzy siemianowickiego klubu otrzymał piłkę na 16 metrze i pięknym strzałem pokonał naszego bramkarza. Tym samym mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 2:1.

MKS II Siemianowice Śląskie - Nadzieja Bytom 1:2 (0:1)
? 81' - Tomasz Pękacz 29', Adam Pytlik 70'

Nadzieja: Mirosław Zagórski - Andrzej Kowolik, Robert Zagórski, Robert Czykiel, Paweł Komisarczyk - Adam Pytlik, Tomasz Pękacz, Krzysztof Zagórski, zawodnik testowany - Łukasz Kudyba.