B-klasa: Podsumowanie 14. kolejki

• autor: Admin, 2008-10-28 12:08
Kolejny weekend za nami, czyli nasze rozgrywki zakończyły kolejną serię ligowych spotkań. Tradycyjnie nie zabrakło sensacji, sporej liczby bramek oraz emocji. Zapraszamy na podsumowanie 14. kolejki bytomskiej B-klasy.
W Bytomiu historyczne wydarzenie było dosłownie o krok. Miejscowa Nadzieja prowadziła z Iskrą Połomia do 80. minuty, ale później dwa indywidualne błędy zadecydowały o losach tego spotkania. Inny zespół z naszego miasta, ŁKS Łagiewniki, zainkasował cenne trzy punkty. Nasz najbliższy rywal wygrał w Piekarach Śląskich z rezerwami Andaluzji i powrócił do gry o awans do A-klasy. Z kolei młodzieżowcy z Rozbarku w minionej kolejce odpoczywali.

Do największej sensacji doszło w Nakle Śląskim. Tamtejsze rezerwy Orła dosłownie rozgromiły Naprzód Wieszowa 6-1. Goście tego spotkania stawiani byli w gronie faworytów do wygrania ligi, ale ostatnia forma (trzy mecze bez zwycięstwa, w tym dwie porażki) sprowadziła wieszowian na ziemię, a atmosfera w zespole znacznie się pogorszyła.

Sporą liczbę bramek zobaczyli również kibice z Zendka. Tamtejsza Tęcza stoczyła heroiczny bój ze Zgodą Repty Śląskie, zwyciężając ostatecznie 6-3. To zwycięstwo pozwoliło im objąć fotel wicelidera. Wszystko na skutek kolejnej porażki Nitronu, który tym razem musiał uznać wyższość zespołu KS Piekary. Piekarzanie pewnie kroczą do awansu i mają już cztery punkty przewagi nad drugą drużyną w stawce.

Po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa wreszcie trzy punkty zainkasowała Przyszłość Nowe Chechło. Piłkarze tego klubu gościli Olimpię Boruszowice i bez większych problemów zwyciężyli 3-1. Tym samym Olimpia wciąż fatalnie spisuje się w bieżących rozgrywkach.

Jedyny remis padł w Lasowicach. Tamtejsza Iskra podzieliła się punktami z rezerwami Gwarka Tarnowskie Góry i spadła na piąte miejsce w tabeli.

Podsumowanie 14. kolejki:

Iskra Lasowice 1-1 Gwarek II Tarnowskie Góry
Damian Puch - ?

Nadzieja Bytom 2-3 Iskra Połomia
Patryk Żmuda, Maciej Sewioło - Piotr Woldan, Marcin Okrzesik, Sebastian Kaszuba

Andaluzja II Brzozowice-Kamień 1-2 ŁKS Łagiewniki
? - Tomasz Iwańczok, Robert Szczepaniak

Przyszłość Nowe Chechło 3-1 Olimpia Boruszowice

Orzeł II Nakło Śląskie 6-1 Naprzód Wieszowa
? - Jakub Jeżycki

Tęcza Zendek 6-3 Zgoda Repty Śląskie
Rafał Madej x3, Adam Olszówka x2, Emil Urbańczyk - Leszek Malinowski x2, Grzegorz Juźwicki

KS Piekary Śląskie 3-2 Nitron Krupski Młyn

Zapowiedź 15. kolejki:

8 listopada (sobota):
ŁKS Łagiewniki – Nadzieja Bytom
Nitron Krupski Młyn – Tęcza Zendek
Naprzód Wieszowa – Przyszłość Nowe Chechło

9 listopada (niedziela):
Gwarek II Tarnowskie Góry – KS Piekary
Iskra Połomia – GKS Rozbark
Olimpia Boruszowice – Andaluzja II Brzozowice – Kamień
Zgoda Repty Śląskie – Orzeł II Nakło Śląskie

autor: ~Typy :D 2008-10-28 17:18:11

autor: ~fan 2008-10-28 20:57:29

avatar Nadzieja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

autor: ~Poprawka 2008-10-29 01:04:14

avatar O nie !!! Już dosyć przegrywania! Ten dzień nadchodzi !!!! Proponuje postawić na niespodzianke ŁKS - Nadzieja x2 (dwudrogowo na wszelki wypadek ;D ) Poza tym Wieszowa - Nowe Chechło postawiłbym śmiało 2. Reszta jak najbardziej :)

autor: ~anonim 2008-10-30 15:57:58

avatar Nitron Krupski Młyn – Tęcza Zendek  1.......Zgoda Repty Śląskie – Orzeł II Nakło Śląskie   X.......z reszta sie zgodze :)To ze rezerwy Nakla wygraly z Wieszowa 6:1 to dziwne w h..,jestem pewny ze Naklo musialo byc wspierane przez zawodnikow 1 druzyny choc maja do tego prawo,ogladalem 2 mecze Nakła i nie grali nic nadzwyczajnego a teraz ogrywaja tak wysoko dobra druzyne.

autor: ~pati/bolek 2008-10-30 15:59:15

avatar zapomnielismy sie podpisac

autor: ~PoPoprawce 2008-10-30 17:00:33

avatar Raczej nie chodzi o Nakło, ale z tego co wiem to Wieszowa jest w "rozsypce". Ale może to tylko plotki ;)

autor: ~typek 2008-11-01 10:58:39

avatar łks-nadzieja 1 nitron-tęcza 1 naprzód-chechło 1 gwarek-ks piekary x połomia-rozbark 2 boruszowice-andaluzja 2 repty-nakło 2

autor: ~typer 2008-11-01 19:15:24

avatar kilka uwag - przede wszystkim piekary znów maja kolejne wzmocnienie zawodnikiem 3 ligowym - tym razem jest to napastnik - wydaje sie pewne zwycięstwo, po drugie Andaluzja jest w rozsypce, w przyszłej rundzie juz rqczej z nami nie będzie grała - wiec prawdopodobnie na boruszowicach nie dadza rady, no i zendek - nie wiem czy wszyscy wiedza ale nitron u siebie w przeciagu ostatnich 6-7 lat tylko raz z zendkiem wygrał i to tylko dlatego ze grali w 11 na 9 - a tak zawsze dostają zdrowe baty - tak ze stawianie tu jedynki tez jest chyba pomyłką - ale to tylko moja opinia:)

autor: ~pati&bolek 2008-11-02 14:23:51

avatar moze masz i racje ale w tym sezonie Nitron gra dobrze i wcale dwojka nie jest wskazana ,bardziej remis niz pewna dwojka druga sprawa-jak nazywa sie ten zawodnik ktory wzmocnil Piekary i gdzie gral ?

autor: ~anonim 2008-11-02 16:37:10