Zapowiedź: Powalczyć o honor

• autor: Admin, 2008-10-03 12:34
Już jutro nasza Nadzieja udaje się na wyjazdowe spotkanie, w którymrywalem będzie zespół KS Piekary Śląskie. Pierwszy gwizdek rozlegniesię o godzinie 15, a stawką będą ligowe punkty. Zapraszamy wszystkichna zapowiedź meczu KS Piekary – Nadzieja Bytom.
Nasz sobotni rywal podobnie jak my w tym sezonie dopiero debiutuje w rozgrywkach ligowych. Mimo to posiada w swoich szeregach piłkarzy bardzo doświadczonych, mających za sobą występy w klubach z wyższych lig. KS Piekary nawiązuje do tradycji Olimpii  Piekary Śląskie, która jeszcze nie dawno była najlepszym miejscowym klubem. Niestety w pewnym momencie działacze tego klubu zmuszeni byli do zakończenia ligowej przygody. Teraz właśnie piekarski KS ma zastąpić lukę po dawnej Olimpii.

Piekarzanie w tym sezonie są jednym z głównych faworytów do awansu. W tym celu ściągnięto też ogranych piłkarzy. Początek w wykonaniu zawodników KS-u nie należał do najlepszych. Po dwóch pewnych zwycięstwach w lidze pojawiła się zadyszka, a w efekcie porażka z Olimpią Boruszowice i Naprzodem Wieszowa. Jak się potem okazało, były to tylko wypadki przy pracy, bowiem kolejne pojedynki przynosiły już korzystne rezultaty.

Sytuacja w lidze obydwu zespołów jest zupełnie inna. KS Piekary plasuje się na drugim miejscu w tabeli i z każdym tygodniem przybliża się do upragnionego awansu. Z kolei Nadzieja mając tylko 1 punkt na koncie jest na szarym końcu. Również porównując dwa ostatnie występy nie można być optymistą. Nasi rywale zwyciężyli dwukrotnie strzelając przy tym 8 bramek, a tracąc zaledwie jedną. A Nadzieja? Zanotowała dwie wysokie porażki tracąc jednocześnie 15 goli i strzelając tylko jednego.

Faworyta nie trudno wskazać, bowiem jest nim niezaprzeczalnie KS Piekary. Mimo to poziom w B-klasie jest bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie może czuć się przegrana jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Miejmy nadzieję, że nasz zespół będzie w stanie sprawić miłą niespodziankę i powalczy jak równy z równym w sobotnie południe.

Szczegółowe statystyki rywala