Wywiad z Michałem Zawadzkim!

• autor: Admin, 2010-12-12 00:12

Niebiesko-czerwone barwy zaczął reprezentować w sezonie 2009/10. Początkowo głównie przesiadywał na ławce rezerwowych, ale wiosną wywalczył sobie pewne miejsce w składzie. Obecne rozgrywki w pełni należą do niego. Poza regularną grą został doceniony przez kolegów i wybrany do rady drużyny.

Szybko dał się poznać jako bardzo solidny zawodnik. Bardzo rzadko opuszcza treningi, a to ma swoje przełożenie na mecze ligowe. Często lekceważony przez rywali, z powodu niskiego wzrostu. Jednak szybkością i walecznością szybko zyskuje szacunek u przeciwników. Dowodem niech będzie fakt, że nie raz wygrywał pojedynek główkowy z zawodnikami wyższymi co najmniej o głowę.

Kto to taki? Oczywiście Michał Zawadzki, zwany "Piździkiem". Zapraszamy do przeczytania wywiadów z naszym małym wzrostem, ale wielkim duchem pomocnikiem!

Przed rozpoczęciem sezonu w głosowaniu zostałeś wybrany do rady drużyny. Co dla ciebie znaczy powierzenie tej funkcji?

Powierzenie mi tej funkcji jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i było bardzo dużym zaskoczeniem. Gdy zostałem wybrany do rady zrozumiałem, że drużyna mi w pewnym stopniu ufa.

Runda jesienna już dawno za nami, a więc wypadałoby ją w jakiś sposób podsumować. Jak zatem oceniasz pierwszą część sezonu w wykonaniu Nadziei?

W porównaniu do poprzedniego sezonu, w którym Nadzieja bardzo dobrze się spisywała, w obecnym nie było tak dobrze.  W przerwie między sezonami z klubu odeszło kilku zawodników, a na ich miejsce przyszli nowi. Jednak przerwa ta trwała zbyt krótko, aby wszystko zgrać ze sobą. Były mecze, w których po głupich błędach traciliśmy punkty, chociaż wygrana była na wyciągnięcie ręki. Obecna pozycja w ligowej tabeli nie jest zadowalająca, ale porównując do pierwszego sezonu Nadziei nie jest tragiczna.

Scharakteryzuj krótko zespół z rundy jesiennej. Jakie były nasze mocne i słabe strony? W którym elemencie gry powinna nastąpić poprawa?

Nadzieja w rundzie jesiennej miała wzloty i upadki. Czasami szczęśliwe wygrywaliśmy, a
czasami pechowo przegrywaliśmy. Naszą mocną stroną na pewno była gra do ostatniego gwizdka. Natomiast słabą stroną na pewno był brak bramkarza, ale także brak koncentracji i skuteczności zarówno w obronie, jak i ataku. Moim zdaniem poprawa powinna nastąpić przy wykonywaniu stałych fragmentów gry.

Jak zatem oceniasz rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jesteś zadowolony ze swojej postawy?

Powiem tak, zawsze mogło być lepiej. W każdym meczu starałem się dać z siebie 100% a  nawet więcej. Jednak wiem o tym, że w niektórych meczach zagrałem lepiej, a w innych gorzej, ale nie mnie to oceniać lecz trenerowi.

Pojawiłeś się u nas w zasadzie znienacka. Przedstaw zatem swoją dotychczasową przygodę z futbolem i dlaczego zdecydowałeś się reprezentować nasze barwy?

Swoją przygodę z futbolem zacząłem w juniorskiej drużynie GKS-u Bobrek-Karb. Po sezonie klub został rozwiązany. Po tym fakcie miałem przerwę w grze. Nadzieję zdecydowałem się reprezentować za namową kolegów z Karbia. Jednym z nich był Robert Mazurkiewicz.

W Nadziei grasz już drugi sezon, a więc możesz porównać sytuację w klubie z perspektywy czasu. Jak zatem oceniasz, o ile wogóle były, zmiany w ostatnich miesiącach?

Jedyne co można było zauważyć to zmiany personalne w drużynie. Jest jeszcze jedna rzecz, która może niepokoić a jest to podejście niektórych zawodników do treningów i meczów ligowych.

Jak z kolei ocenisz pracę zarządu? Czy wszystko funkcjonuje w klubie tak, jak należy?

Oceniam bardzo dobrze i myślę, że  wszystko w klubie funkcjonuje w stu procentach tak jak należy.

Czym się zajmujesz poza graniem w naszym klubie? Uchyl rąbka tajemnicy na temat swoich zainteresowań, zajęć pozasportowych i pasji.

Poza graniem w klubie na co dzień studiuję na Politechnice Śląskiej. Ogólnie interesuje się sportem, gdyż bez tego nie potrafię żyć, ale nie jest to tylko piłka nożna. Poza futbolem lubię pojeździć na rowerze, pograć w siatkówkę, koszykówkę, a także w szachy. Lubię także obejrzeć dobry film i posłuchać muzyki. Jednym z moich zajęć pozasportowych jest numizmatyka. Monety zbieram od dobrych kilku lat. Natomiast moją pasją jest informatyka. Od najmłodszych lat interesowały mnie komputery i wszystko co jest z nimi związane.

autor: bobohawk 2010-12-12 00:16:53

Profil bobohawk w Futbolowo Gdyby każdy nasz zawodnik miał takie podejście jak on, to dziś bylibyśmy na fotelu lidera ;) Panowie, brać przykład!

autor: Tomek76 2010-12-12 12:45:08

Profil Tomek76 w Futbolowo Fajny wywiad :) może niektórym da coś do myślenie,oby tak dalej :)

autor: ~anonim 2010-12-12 21:57:03

avatar Bardzo fajne zainteresowania pozasportowe :) moze kiedys do kolekcji dolaczysz monete z herbem NB ;)

autor: ~KaPo89 2010-12-13 11:53:54

avatar co z tym spielem halowym ? Bo mam chec pograc :D