dzisiaj: 510, wczoraj: 300
ogółem: 3 689 480

Hokejowy remis, Jeżycki bohaterem

• autor: Admin, 2010-08-15 14:23

W drugim meczu nowego sezonu nasz zespół znów podzielił się punktami. Tym razem przeciwnikiem była Iskra Lasowice, a końcowy wynik brzmi 4:4. Jednak emocje, jakie temu towarzyszyły na długo zostaną w naszych pamięciach. Jeszcze w 80. minucie przegrywaliśmy 1:4, gdy nagle nastąpiło przebudzenie.

Bohaterem został Jakub Jeżycki, który strzelił tego dnia trzy gole. Czwarte trafienie dołożył Łukasz Praski. Krótka relacja już jest.

Spotkanie zaczęło się idealnie dla naszego zespołu. Już w drugiej minucie Jakub Jeżycki otrzymał piłkę przed polem karnym i huknął nie do obrony. Niestety od tego momentu nasza gra nie wyglądała już zbyt dobrze, a minimalną przewagę mieli przyjezdni, którzy nie potrafili skutecznie wykończyć akcji. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się naszym jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie byliśmy świadkami scenariusza, którego nikt nie byłby w stanie sobie wyśnić. Zawodnicy Iskry wyrównali w 56. minucie, a 120 sekund później wyszli już na prowadzenie. Następnie między 75, a 76. minutą dołożyli kolejne dwa trafienia. Wydawało się, że zejdziemy z boiska rozgromieni, ale...

W naszych szeregach był Jeżycki, który w niedzielę miał dzień konia. Zaczęło się jednak od trafienia Łukasza Praskiego w 81. minucie, który dobrze znalazł się w polu karnym. Następnie w 89. minucie Jakub pięknym uderzeniem sprzed pola karnego umieścił futbolówkę w siatce, a minutę później powtórzył ten wyczyn doprowadzając do remisu.

Ostatnie minuty to zdecydowany napór na bramkę tarnogórzan. Przy odrobinie szczęścia można było nawet pokusić się o zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach. Mimo wszystko remis był tego dnia sukcesem. Trzeba uczciwie przyznać, że jak na razie nasza gra nie wygląda najlepiej. Być może związane to jest z faktem, że w wyjściowej jedenastce gra kilku pozyskanych latem graczy. Pozostaje wierzyć, że z meczu na mecz będzie to lepiej wyglądało.

Nadzieja Bytom – Iskra Lasowice 4-4 (1-0)
Jeżycki Jakub 2',89',90',Praski Łukasz 81' – Kęszycki Mateusz 56',Siwy Marcin 58',Kallas Kamil 75',Pilak Dawid 76',

Nadzieja: Mateusz Skrzypiec(75'Czykiel Robert) – Klyszcz Sebastian, Krawczyk Tomasz, Mazurkiewicz Robert – Ploch Robert, Jeżycki Jakub, Zagórski Robert, Męczeński Michał, Zawadzki Michał – Praski Łukasz, Pękacz Tomasz,

Iskra: Jakoktochce Marek – Kucharczyk Robert, Puch Damian, Siwy Marcin(85'Domagała Damian), Siwy Marcin, Pilak Dawid, Borzęcki Adam, Kęszycki Mateusz, Skałyn Bartosz(50'Drzyzla Marcin), Kallas Kamil(75'Domagała Tomasz), Moc Marcin(87'Kasperek Wojciech),

Żółta kartka: Kęszycki Mateusz,Siwy Marcin,Skłym Bartosz
Sędziowali: Szwinge Marcin (główny) – Światkowski Tomasz, Orzeszek Adam (asystenci).
Widzów: około 20.