Letnie transfery Nadziei i kadra na nowy sezon

• autor: Admin, 2014-08-06 16:13

Przygotowania do nowego sezonu powoli dobiegają końca. Pierwszy ligowy test czeka nas w sobotę, a do Bytomia przyjedzie Orzeł Miedary. Kogo zobaczymy w barwach "Bytomskich Lwów"? Poznajcie naszą kadrę oraz zobacznie letnie roszady kadrowe.

Główny celem po awansie do bytomskiej A-klasy było utrzymanie zawodników, którzy dokonali tego sukcesu. Trener Tomasz Czaban jednocześnie zasygnalizował, że będzie potrzebował kilku wzmocnień. Oba te cele w dużej części udało się zrealizować.

Kto zasilił  nasz zespół? Naszemu zarządowi udało się dogadać z Silesią Miechowice w sprawie transferu definitywnego Oskara Bajora. Napastnik ten grał już w naszym zespole wiosną i sezon zakończył z bilansem: 12 meczów, 10 bramek i 4 asysty.

Po bardzo długiej przerwie wrócił do nas Tomasz Pękacz, który ostatnio grał w Naprzodzie Lipiny. W Nadziei będzie pełnił funkcję asystenta trenera, a przy okazji będzie nam pomagał swoim doświadczeniem na boisku w roli napastnika.

To nie jedyny napastnik i przy okazji powrót. W przeszłości krótki epizod w naszym klubie zaliczył Michał Tabaka. Latem postanowił znowu podjąć rękawicę i z każdym treningiem prezentował się coraz lepiej, co skutkowało włączeniem do kadry.

Udało się także pozyskać nowego bramkarza, a jest nim Mateusz Prymka. W przeszłości grał on w drużynie Unii Świerklaniec. Podczas treningów i sparingów pokazał, że ma umiejętności, aby powalczyć o miejsce w bramce z Maciejem Biskupem oraz Kamilem Wiśniewskim.

W naszych szeregach znalazł się także jego młodszy brat Tomasz. To prawy pomocnik, który poprzednio występował w rezerwie Polonii Bytom. Liczymy, że zagwarantuje on nam sporą liczbę asyst.

Ostatnim wzmocnieniem przed nowym sezonem jest Maciej Chłobuszewski. W oficjalnym rozgrywkach nie grał już kilka lat, a poprzednio był zawodnikiem nieistniejącego KS Bytom Karb.

Kogo straciliśmy w ostatnich tygodniach? Z zespołem pożegnali się Bartłomiej Barański i Artur Machura, którzy byli zmuszeni wyjechać zagranicę do pracy. Mamy jednak nadzieję, że prędzej czy później znowu będą grali w Nadziei. Dodatkowo z powodu kontuzji nie mogą na razie trenować Kewin Masłowski oraz Jakub Jeżycki.

W Tęczy Zendek wylądowali natomiast Tomasz Krawczyk oraz Grzegorz Mucha. Obaj jednak od dłuższego czasu nie grali w naszym zespole.

Bardzo możliwe, że uda się jeszcze kogoś pozyskać już po rozpoczęciu rozgrywek ligowych. Na razie jednak kadra do sezonu liczy 24 osoby, a wszystkich zawodników widzicie na poniższej liście.

Bramkarze.
Maciej Biskup, Mateusz Prymka, Kamil Wiśniewski
Obrońcy.
Paweł Wierzbowski, Sebastian Klyszcz, Robert Mazurkiewicz, Michał Zawadzki, Adam Orzeszek, Robert Czykiel, Grzegorz Wójcik, Paweł Komisarczyk.
Pomocnicy.
Damian Nowak, Mateusz Kandziora, Damian Ciemięga, Martin Majchrzak, Krzysztof Pęśkiewicz, Adam Pytlik, Tomasz Prymka, Maciej Chłobuszewski.
Napastnicy.
Daniel Kukuła, Oskar Bajor, Aleksander Barlik, Michał Tabaka, Tomasz Pękacz.

autor: ~Lucyper 2014-08-06 18:25:09

avatar Weźcie powołajcie drużynę rezerw do klasy B. Chętnie bym pograł, a że za dobry nie jestem, to nie chce się pchać do A klasy.

autor: ~anonim 2014-08-06 20:50:38

avatar przyjdz na trening to sie dowiemy jak grasz :)

autor: ~kkr 2014-08-08 00:18:30

avatar też bym chętnie pograł gdyby istniała drużyna rezerw ;) moje doświadczenie to głównie gra na orlikach ;)

autor: ~anonim 2014-08-08 16:25:11

avatar przyjdz i pokaz co potrafisz :) nic ci sie nie stanie :)

autor: ~BN 2014-08-09 11:24:45

avatar do kiedy jest okienko transferowe ?
Bardzo chętnie bym dołączył do waszej druzyny. tylko problem jest taki ze mam spory kawałek do was :)

autor: ~anonim 2014-08-10 12:45:33

avatar BN skad jestes?

autor: ~Pęki 2014-08-10 13:20:10

avatar Okno transferowe jest do końca sierpnia.