Sparing: remis z beniaminkiem okręgówki (WIDEO)

• autor: Admin, 2014-07-18 11:44

Bramki posypały się dopiero w drugiej połowie, ale na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Nadzieja zagrała bardzo dobre spotkanie z zespołem, który szykuje się do startu w lidze okręgowej. Krótka relacja w środku plus wideo z meczu.

Po zaledwie jednym treningu rozegraliśmy pierwszy sparing tego lata. W środę na boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Polonii przyjechał Zamkowiec Toszek. Rywal bardzo mocny, bo miniony sezon zakończył na drugim miejscu w zabrzańskiej A-klasie i awansował do ligi okręgowej.

W naszych szeregach dopisała frekwencja, bo pojawili się niemal wszyscy. Do tego należy jeszcze wspomnieć o kilku zawodnikach testowanych. Trener Tomasz Czaban miał zatem materiał do testowania.

Pierwsza połowa początkowo była dosyć chaotyczna, ale wraz z upływającym czasem zarysowywała się nasza delikatna przewaga. Szczególnie dużo popłochu w szeregach rywala siały dośrodkowania z bocznych sektorów. Niestety, kilka razy Aleksander Barlik był minimalnie spóźniony, aby z bliska wpakować piłkę do siatki.

Po zmianie stron znowu wiele się działo. To jednak goście wyszli na prowadzenie, co obudziło naszą skuteczność. Bardzo szybko odpowiedzieliśmy dwoma bramkami. Najpierw Orskar Bajor wykorzystał prezent od rywali, a następnie Damian Nowak po samodzielnym rajdzie dał nam prowadzenie.

Zamkowiec zdołał jeszcze wyrównać, a nawet miał świetną okazję, aby zwycieżyć. Klub z Toszka zmarnował jednak rzut karny, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

Nasz zespół także kilka razy poważnie zagroził. Były dobre strzały z dystansu, uderzenia głową po stałych fragmentach gry, ale wynik nie uległ zmianie. Dodać jednak należy, że końcówka spotkania należała do gości, co było efektem zbyt dużej nerwowości w naszej grze.

Można jednak być zadowolonym z postawy zespołu zważając na fakt, że był to pierwszy sparing, a rywal też do słabych nie należał. Zobaczymy jednak, w jakim kierunku to wszystko pójdzie, bo lada moment rozpoczną sie rozgrywki ligowe.

Poniżej możecie zobaczyć skrót meczu przygotowany przez Zamkowiec TV. Nie ma w nim wszystkich bramek i okazji, ale nie można narzekać. Na koniec są jeszcze opinie trenerów obu drużyn.

Nadzieja Bytom - Zamkowiec Toszek 2:2 (0:0)
Bramki: Oskar Bajor, Damian Nowak - Sebastian Lachman, Rafał Badura

Nadzieja: Zaw. testowany - Mazurkiewicz, Orzeszek, Klyszcz - Zaw. testowany, Wójcik, Barański, Pęśkiewicz, Pytlik, Kandziora - Barlik.
Ponadto grali: Biskup, Wiśniewski, Zawadzki, Majchrzak, Wierzbowski, Nowak, Bajor, Tabaka, Zaw. testowany.