dzisiaj: 36, wczoraj: 511
ogółem: 3 689 517

Podsumowanie 17. kolejki

• autor: Admin, 2014-05-14 12:02

Wielkimi krokami zbliża się finisz rozgrywek. Powoli klaruje się sytuacja w pierwszej grupie bytomskiej B-klasy, czego jednak nie można powiedzieć o drugiej. Co działo się w miniony weekend? Zapraszamy na podsumowanie.

Niestety, w naszej grupie nie wszystkim było dane rozegrać mecz ligowy. Taki los spotkał zarówno Nadzieję Bytom, jak i Przyszłość Nowe Chechło. Ich rywale oddali bowiem mecze bez walki, przez co komplet punktów został przyznany w formie walkowera.

Górnik II Bobrowniki Śląskie w ogóle nie przyjechał do Bytomia, bo zdołał skompletować ledwie garstkę ludzi. Z kolei Tęcza II Zendek wprawdzie dojechała do Nowe Chechła, ale zaledwie w siedmiu. Czerwona latarnia naszej ligi wyszła na boisko, ale po chwili mecz został przerwany z powodu zdekompletowania zespołu.

Wpadkę zanotowała rezerwa Silesii Miechowice, która ostatnio złapała zadyszkę. Najpierw przegrała z KS-em II Piekary Śląskie, a teraz zremisowała z Iskrą Lasowice 1:1. Bytomianie prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Mateusza Hulina, ale po zmianie stron wyrównał Daniel Leszczyk.

Wpadkę wykorzystał Orkan Dąbrówka Wielka, który nad Silesią ma już trzy punkty przewagi. Stało się tak dzięki derbowej wygranej z KS-em Piekary Śląskie 3:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Wyniki.
Nadzieja Bytom - Górnik II Bobrowniki Śląskie 3:0 (walkower)
Przyszłość Nowe Chechło - Tęcza II Zendek 3:0 (walkower)
Silesia II Miechowice - Iskra Lasowice 1:1
Mateusz Hulin - Daniel Leszczyk
Orkan Dąbrówka Wielka - KS II Piekary Śląskie 3:1
Rafał Bednarski, Martin Jabłoński, Bartosz Krawczyk - Łukasz Krauze

Tabela.

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
bz 17 4 1 1 15 18 - 98 -80

W drugiej grupie samodzielnym liderem zostało Tempo Stolarzowice. Stało się tak po remisie 2:2 z Iskrą Połomia. Bytomianie jednak wciąż czują na plecach oddech dwóch przeciwników.

Drugą porażkę z rzędu poniosło Rodło Górniki, które jeszcze niedawno pewnie zmierzało po awans do A-klasy. Tym razem zwycięzcą okazała się Zgoda Repty Śląskie, która na wyjeździe zwyciężyła 3:1.

Dzięki tym dwóm rezultatom odżyły nadzieje w Unii Strzybnica. Tarnogórzanie na własnym terenie zwyciężyli z Nitronem Krupski Młyn 2:0. Dzięki temu do pierwszego miejsca tracą zaledwie jeden punkt.

Komplet punktów zgarnął także czwarty Naprzód Wieszowa. Zespół ten pewnie wygrał z Orłem Koty 3:1.