statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie 16. kolejki

• autor: Admin, 2014-05-06 14:59

W pierwszej grupie bytomskiej B-klasy pewnie po awans zmierza Nadzieja. Co innego w drugiej grupie, gdzie z każdą kolejką sytuacja robi się coraz ciekawsza. Tradycyjnie po weekendzie zapraszamy na podsumowanie minionej kolejki.

"Bytomskie Lwy" udały się w niedzielę do Zendka, gdzie czekał ich pojedynek z rezerwą tamtejszej Tęczy. Nikt chyba nie brał pod uwagę, że lider straci punkty na terenie czerwonej latarni grupy. Komplet punktów był jeszcze pewniejszy, gdy gospodarze w bólach skompletowali ledwie 10-osoby skład.

Zaczęło się jednak od sensacji, bo Tęcza wyszła na prowadzenie po pięknym golu Piotra Kacprowicza. Potem jednak kapitan Nadziei wyciągnął swój zespół z dołka, bo Robert Mazurkiewicz dwa razy pokonał bramkarza. Potem poszło już z górki, a do siatki trafiali kolejno Adam Pytlik, Daniel Kukuła, Robert Czykiel, Adam Orzeszek i Damian Ciemięga. Skończyło się ostatecznie zwycięstwem lidera 7:1.

Bytomianie awans mają już na wyciągnięcie ręki, bo do wielkiego sukcesu brakuje im ledwie sześciu punktów. Stało się tak za sprawą zaskakującej wpadki rezerwy Silesii Miechowice. Serię czterech meczów bez porażki przerwała druga drużyna KS-u Piekary Śląskie.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Macieja Gryski. Do przerwy było jednak 1:1, bo bytomianie zdołali wyrównać. Po przerwie pogrążył ich jednak Dawid Maciejok, który do siatki trafił dwa razy. Silesia nie dość, że przegrała, to jeszcze straciła pozycję wicelidera na rzecz Orkanu Dąbrówka Wielka.

Klub z dzielnicy Piekar Śląskich pewnie ograł na wyjeździe Iskrę Lasowice 3:1. Trzeba jednak przyznać, że tarnogórzanie prezentowali się bardzo dobrze. Co z tego, jak zostali skarceni trzy razy. Na otarcie łez efektownym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Klich.

Po ostatniej wpadce z Iskrą (0:4) zrehabilitowali się zawodnicy Przyszłości Nowe Chechło. Czwarty zespół w tabeli pewnie pokonał na wyjeździe rezerwę Górnika Bobrowniki Śląskie 4:1.

Wyniki.
Iskra Lasowice - Orkan Dąbrówka Wielka 1:3
Wojciech Klich - Rafał Bednarski, Krzysztof Węsierski, samob.
Tęcza II Zendek - Nadzieja Bytom 1:7
Piotr Kacprowicz - Robert Mazurkiewicz x2, Adam Pytlik, Daniel Kukuła, Robert Czykiel, Adam Orzeszek, Damian Ciemięga
KS II Piekary Śląskie - Silesia II Miechowice 3:1
Dawid Maciejok x2, Maciej Grysko - Dawid Zaborowski
Górnik II Bobrowniki Śląskie - Przyszłość Nowe Chechło 1:4
Piotr Dziuk - Tomasz Moc, Tomasz Popanda, Paweł Sowa, Artur Zedel

Tabela.

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
bz 16 4 1 1 14 18 - 95 -77

Coraz trudniej zrozumieć to, co dzieje się w drugiej grupie. Po serii trzech porażek z rzędu w końcu przełamało się Tempo Stolarzowice. Bytomianie zgarnęli komplet punktów w Krupskim Młynie pokonując tamtejszy Nitron 1:0.

Zwycięstwo okazało się niezwykle cenne, bo wpadki zanotowali dwaj najgroźniejsi rywale w walce o awans. Liderujące Rodło Górniki poległo na wyjeździe z Orłem Koty 0:1. Gospodarze tym samym zwiększyli szanse na to, aby sezon nie skończyć na ostatnim miejscu w tabeli.

Szansę na zrównanie się punktami z Rodłem zmarnowali zawodnicy Unii Strzybnica. Tarnogórzanie pojechali na mecz z przedostatnią Iskrą Połomia i dostali zimny prysznic w postaci porażki 1:2.

Opisywane wpadki mogły sprawić, że do walki o awans włączyłby się jeszcze Naprzód Wieszowa. Nie udało się jednak zmniejszyć straty punktowej przez wpadkę ze Zgodą Repty Śląskie 0:2.