ogółem: 3 685 230

Podsumowanie 14. kolejki

• autor: Admin, 2014-04-16 11:52

Prawdziwa wiosna dopiero powoli nadchodzi, a rozgrywki w bytomskiej B-klasie nabierają rozpędu. Za nami trzecia seria spotkań w tym roku, która jednocześnie kończyła rundę rewanżową. Znowu nie zabrakło niespodzianek.

Najwyższe zwycięstwo był autorstwa piłkarzy Nadziei Bytom. "Bytomskie Lwy" na własnym terenie rozszarpały rezerwę Tęczy Zendek. Rywale przyjechali do Bytomia zaledwie w jedenastu i niezbyt długo wytrzymali napór gospodarzy.

Ostatecznie skończyło się wynikiem 8:0, co i tak było najniższym wymiarem kary. Świetne zawody rozegrali napastnicy. Daniel Kukuła skompletował hat-tricka, a jego wyczyn pobił Oskar Bajor, który do siatki trafiał pięć razy.

Nadzieja znowu umocniła się na pozycji lidera. Wszystko przez to, że na największego przegranego sezonu wyrasta Orkan Dąbrówka Wielka. Piekarzanie przegrali na własnym stadionie z Iskrą Lasowice 0:1.

Gospodarze mieli mnóstwo okazji, aby pokonać bramkarza Iskry. Znowu jednak dało o sobie znać powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Kilka minut przed końcem meczu zawodnik Lasowic oddał strzał życia z rzutu wolnego i sensacja stała się faktem.

Wpadka Orkanu sprawiła, że doszło do zmiany na pozycji wicelidera. Teraz jest nim rezerwa Silesii Miechowice. Bytomski zespół wywiózł komplet punktów z bardzo trudnego terenu, jakim jest stadion Górnika Bobrowniki Śląskie. Rywal zza miedzy traci do Nadziei siedem punktów.

Pewne zwycięstwo zanotowała Przyszłość Nowe Chechło. Czwarty zespół ligi ograł na wyjeździe KS II Piekary Śląskie 3:0. Znowu dał o sobie znać Marcin Smoliński, który strzelił dwie bramki i pewnie zmierza po koronę króla strzelców.

Tabela.

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
bz 14 4 1 1 12 13 - 80 -67

W drugiej grupie nastał przełomowy moment, bo po wielu kolejkach zmienił się lider. Wciąż w tym roku nie wygrało Tempo Stolarzowice. Tym razem bytomski zespół przegrał na wyjeździe z Unią Strzybnica 0:1. Jak tak dalej pójdzie, to zeszłoroczny spadkowicz niebawem będzie mógł zapomnieć o powrocie do A-klasy.

Zupełnie inne nastroje panują w pobliskim Rodle Górniki. Zespół ten przejął pierwsze miejsce w tabeli, a to dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu. Tym razem bezradny był Naprzód Wieszowa, który w Górnikach poległ 0:4.

Coraz bliżej odbicia się od dna jest Orzeł Koty. Czerwona latarnia drugiej grupy wygrała bardzo ważny mecz z Iskrą Połomia, z którą sąsiaduje w tabeli. Do przeskoczenia tego rywala brakuje już ledwie jednego punktu.

W ostatnim meczu Nitron Krupski Młyn pokonał u siebie Zgodę Repty Śląskie 2:1. Tym samym udało się w końcu przerwać wstydliwą serię siedmiu meczów bez zwycięstwa.