dzisiaj: 176, wczoraj: 309
ogółem: 3 685 623

Relacja:udany wyjazd.

• autor: Tomek76, 2013-04-20 23:19

W drugim naszym meczu udało się nam wywieźć z Lasowic komplet punktów po bramkach Barańskiego i Klyszcza.
Relacja w rozwinięciu...

Po meczu z Piekarami trener Czaban dokonał kilku zmian personalnych jak i korekt w ustawieniu,szansę pokazania się od pierwszych minut dostał Olek Barlik,Damian Ciemięga czy Krzysiek Zagórski.
Wszyscy wiedzieliśmy że mecz z Lasowicami do łatwych nie będzie należał i tak też było choć obeszło się bez brutalności,złośliwości i żółtych kartek.
Od samego początku próbowaliśmy narzucić rywalom własny styl gry i po części ta sztuka chwilami nam się udawała choć nie mogliśmy tego udowodnić bramką. Mimo utrzymywania piłki z dala od własnej szesnastki gospodarze kilka razy poważnie zagrozili naszej bramce.
W 38min po faulu na Barańskim sędzia dyktuje rzut wolny z około 20 metrów,do piłki podchodzi Praski i uderza bezpośrednio na bramkę. Golkiper Lasowic odbił piłkę przed siebie z czego skrzętnie skorzystał Barański przy biernej postawie obrońców Iskry i mamy 1-0.
Gospodarze próbowali jeszcze przed przerwa zmienić wynik meczu ale ta sztuka im się nie udała.
Druga połowę rozpoczynamy z mocnym postanowieniem strzelenia drugiej bramki i kontrolowania gry,niestety nasze ataki są nieporadne a większość akcji kończy się przed szesnastką.
Iskra co raz częściej atakuje naszą bramkę i bardziej się odkrywa czego nie potrafimy wykorzystać aż do 63min.
Mamy rzut rożny do którego idzie Kandziora i wrzuca piłkę na długi słupek gdzie mija Zagórskiego i spada wprost na głowę Klyszcza który kieruję ją do bramki.
Dwu bramkowe prowadzenie wprowadza w nasze szeregi troszkę chaosu co próbują zawodnicy Iskry wykorzystać i nękają naszą obronę szybkimi kontrami.
W pewnym momencie oba zespoły poszły na wymianę ciosów i mecz w tym okresie mógł się podoba bo było akcja za akcję,kontra za kontrę ale wynik meczu się nie zmienił i komplet punktów powędrował do Bytomia.
Za tydzień kolejny ciężki mecz tym razem z Iskrą Połomia.

Iskra Lasowice – Nadzieja Bytom 0-2(0-1)
Barański 38',Klyszcz 63'.

Iskra: Marek Jakoktochce – Michał Drzyzla,Dawid Piegza(46'Józef Beśka),Tobiasz Domagała,Damian Domagała(65'Łukasz Szołtysik),Wojciech Klich(80'Mateusz Cioch),Rafał Kubik,Daniel Leszczyk,Michał Panus,Dawid Pilak,Marcin Drzyzla(85'Damian Toczek).

Nadzieja: Maciej Biskup – Sebastian Klyszcz,Tomasz Krawczyk,Łukasz Praski – Bartłomiej Barański,Krzysztof Zagórski,Damian Ciemięga(78'Paweł Komisarczyk),Artur Machura,Mateusz Kandziora(70'Michał Zawadzki) – Aleksander Barlik(56'Adam Pytlik),Daniel Kukuła.

Żółte kartki:
Sędziowali: Mieczysław Wojtacha(główny),Bartłomiej Bajek i Jerzy Berhausen(asystenci).