statystyki szczegółowe

Aktualności

Relacja: falstart na inaugurację

• autor: Admin, 2013-04-16 13:01

Początku rundy wiosennej w naszym wykonaniu nie można zaliczyć do udanych. Z rezerwami KS Piekary Sląskie przegraliśmy 1:2. Wprawdzie do przerwy prowadziliśmy, ale potem klasycznie daliśmy sobie błyskawicznie wbić dwa gole. Więcej w rozwinięciu...

Rezultaty w meczach sparingowych mogły rodzić pewne obawy przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Wyniki nie były jednak naszym zmartwieniem, bo często prezentowaliśmy dobry styl na boisku. Wszystkich niepokoił bardziej inny fakt.

W ostatnich tygodniach jakieś fatum spadło na Nadzieję. Praktycznie w każdym tygodniu ktoś doznaje kontuzji eliminującej go na dłuższy czas z gry. W mionioną sobotę nie mogliśmy zatem skorzystać z Orzeszka, Szczerby, Mazurkiewicza, Ciemięgi, Kaczmarka, Barlika oraz Jeżyckiego.

Trener Tomasz Czaban musiał eksperymentować ze składem. Zaskoczeniem mogło być wystawienie Tomasza Krawczyka na pozycji stopera. To jednak okazało się dobrym posunięciem. Nominalnym napastnik dobrze kierował defensywą w pierwszej odsłonie.

Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli spotkanie kontrolując wydarzenia na boisku. Szybko mogliśmy wyjść także na prowadzenie, ale świetną okazję zmarnował Artur Gabrysz. Skoro zatem nie udało się z akcji, to kluczem do sukcesu okazał się rzut wolny.

Z około 40 metrów piłkę wrzucał Krawczyk. W polu karnym świetnie odnalazł się Artur Machura, który uderzeniem głową zaskoczył golkipera z Piekar Śląskich. Wydawało się, że teraz pójdzie już z górki.

Niestety, nasi gracze coraz częściej byli spychani do defensywy. Wiele razy mieliśmy mnóstwo szczęścia, bo goście strasznie pudłowali. W efekcie udało się dowieźć jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Zmiana stron fatalnie wpłynęła na naszą postawę. Początkowo nie byliśmy nawet w stanie wyjść z własnej połowy. To musiało się źle skończyć i zostaliśmy znokautowani w trzy minuty. Najpierw strzałem z dystansu Macieja Biskupa zaskoczył Dariusz Szastok. Za chwilę prowadzenie rywalom zapewnił Maciej Grysko.

W tym momencie postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Mogliśmy zostać zarówno skarceni, jak i odrobić straty. Żadna z drużyn nie potrafiła już umieścić futbolówki w siatce.

Na koniec warto poświęcić parę słów pracy sędziego głównego. Tego dnia zapomniał chyba po co znalazł się na boisku, a to zapewne wynikało ze stresu, bo był na celowniku obserwatora. W efekcie wielokrotnie bał się podejmować decyzje. Nie podyktował co najmniej trzech ewidentnych rzutów karnych (jeden dla gości, dwa dla nas).

Skandaliczna była decyzja w samej końcówce. Gabrysz został brutalnie sfaulowany w polu karnym, ale arbiter uznał, że nie było przewinienia. Ciekawe zatem co wpłynęło na fakt, że nasz napastnik dzisiaj chodzi z gipsem z powodu złamnia nogi.

Nadzieja Bytom - KS II Piekary Śląskie 1:2 (1:0)
Machura 21 - Szastok 65, Grysko 68

Nadzieja: Maciej Biskup - Artur Machura, Tomasz Krawczyk, Sebastian Klyszcz - Grzegorz Wójcik (65. Wojciech Szukała), Bartłomiej Barański, Adam Pytlik (70. Robert Czykiel), Łukasz Praski, Michał Zawadzki - Daniel Kukuła (79. Mateusz Kandziora), Artur Gabrysz.

KS: Aleksander Postek - Adam Tychanowicz, Janusz Duda, Paweł Duda, Dariusz Szastok, Mateusz Krawiec (46. Marcin Kołba), Mateusz Korona, Michał Konik, Mateusz Szweda (75. Marcin Walczak), Jakub Magnor (65. Łukasz Tarkowski), Maciej Grysko.

Żółte kartki: Krawczyk.
Sędziował: Tomasz Bugajski (główny), Adrian Froehlich i Jerzy Kowalczyk.
Widzów: około 20