dzisiaj: 43, wczoraj: 107
ogółem: 3 688 586

Relacja: Wynik na plus, gra daleka od ideału

• autor: Admin/Tomek76, 2012-03-18 18:41

W minioną niedzielę odbył się już dziewiąty mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań. Tym razem udało się podtrzymać zwycięską passę w starciu z Zamkowcem Toszek. O ile wynik może zadowalać, to poziom spotkania pozostawiał wiele do życzenia.

Zaczęło się od małego zgrzytu, gdyż nasi rywale przyjechali na mecz ze sporym opóźnieniem. W efekcie graliśmy jednym ciągiem ponad godzinę przy grzejącym, wiosennym słońcu. Na domiar złego... ze względów zdrowotnych nie mieliśmy do dyspozycji żadnego golkipera. W bramce stanął zatem Tomasz Krawczyk, który już miał okazję kilka razy założyć rękawice bramkarskie w ligowych potyczkach.

Spotkanie ułożyło się dla nas idealnie, bo już po pięciu minutach prowadzenie dał nam Jakub Jeżycki. Niestety z każdą minutą coraz mniej można było powiedzieć o efektownej grze. Zamiast tego byliśmy świadkami pojedynku na zasadzie "bij, a leć".

Goście z Toszka kilka razy próbowali jednak zagrozić naszej bramce, ale z mizernym skutkiem. To, czego oni nie dokonali, udało się Marcinowi Jaglarzowi, który z bliskiej odległości dobiła strzał jednego z naszych zawodników.

Niestety przed przerwą awaryjnie broniący Krawczyk musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Kontaktowy gol mógł zwiastować większe emocje, ale... piłka nadal częściej była w górze, przez co brakowało dogodnych okazji.

Sześć minut po wznowieniu gry znów strzeleckim zmysłem błysnął Jeżycki. Tym razem nasz etatowy rozgrywający popisał się przepięknym trafieniem z kilkudziesięciu metrów, przy którym bramkarz Zamkowca nie miał za wiele do powiedzenia.

Przyjezdni mieli kilka okazji do strzelenia kolejnego gola, ale dobrze interweniował nasz "bramkarz", jak chociażby przy jednym z rzutów wolnych. Dzięki temu udało się dowieźć zwycięstwo 3:1 do samego końca.

Mamy nadzieję, że w rozgrywkach ligowych będzie jak najmniej tego typu spotkań. Nikt bowiem w Nadziei nie chce, aby kojarzono nas z typową, B-klasową sieczką polegającą na długich dzidach do napastnika. Zwycięstwo cieszy, ale nie można się nim odpowiednio nacieszyć ze względu na styl.

Nadzieja Bytom - Zamkowiec Toszek 3:1 (2:1)
Jeżycki 5', 51', Jaglarz 23' - ? 33'.

Nadzieja: Krawczyk - Wojaczek, Orzeszek, Czykiel (Ciemięga), Klyszcz (Kandziora) -Domin, Bort, Jeżycki (Czykiel), Praski (Zawadzki) - Kudyba (Praski), Jaglarz (Gabrysz).